» » اتاق بازرگانی مذاکره گر تجاری برای دفاع از اقتصاد کشور باشد

اتاق بازرگانی مذاکره گر تجاری برای دفاع از اقتصاد کشور باشد

تاریخ : 1397.12.08
نویسنده : روابط عمومی
نظرات : 0
بازدیدها : 458

سعید مهذب ترابی، رئیس انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی ایران

اتاق بازرگانی مذاکره گر تجاری برای دفاع از اقتصاد کشور باشد

1

مهذب ترابی


اتاق بازرگانی به خانه تکانی موثر وانعطاف پذیر در ساختار و تفکرات و ارتباطات خود نیاز دارد تا بدین ترتیب بتواند در شرایط فعلی کشور نقش آفرینی نماید. اتاق بازرگانی در شرایطی که بحث جنگ اقتصادی در کشور مطرح است می باید مذاکره گر تجاری برای دفاع از اقتصاد کشور باشد.
در بخش ساختار، اتاق باید از حرف درمانی و صبحانه کاری خارج شود و وارد نظام تصمیم گیری کشور گردد. حضور به عنوان عضو مدعو در جلسات کاری هیات دولت، کمیسیون های مجلس و موارد مشابه از ضرورت های اصلی این تغییرات ساختاری است.
برنامه ریزی عملی و ارائه پیشنهاد برای حذف قوانین و مقررات زائد می تواند برنامه عملیاتی اصلی اتاق بازرگانی در حوزه اقتصاد باشد.
یکی دیگر از الزامات فعلی کشور، بازنگری در نظام مالیاتی و تامین اجتماعی است. قوانین موجود برای شرایط طبیعی و عادی تدوین شده است در صورتی که در حال حاضر شرایط کاملا غیرعادی است.
مشارکت و ورود اتاق به مقوله ارز خصوصاً بحث یکسان سازی نرخ ارز و تثبیت آن به عنوان یکی دیگر از راهبردهای اتاق می تواند مورد نظر قرار گیرد. اتاق بازرگانی باید بتواند مدل خصوصی سازی واقعی و کوچک سازی دولت را به عنوان یک هدف برای توسعه بخش خصوصی در برنامه کاری خود قرار دهد.
در شرایط فعلی، اتاق می باید اصلاح نظام بانکی کشور را برای استفاده از امکانات نظام بانکی در دفاع از بخش خصوصی برعهده بگیرد.
خلاصه کلام اینکه در اتاق بازرگانی باید چشمان را شست و جوری دیگری به شرایط کشور ضروریات فعلی و ادامه حیات بخش خصوصی نگاه کرد. ضمنا نام اتاق از اتاق بازرگانی که فقط تداعی خدمات است به نام اتاق اقتصاد تغییر پیدا نماید.


http://electricalpanel.ir/uploads/%D9%85%D9%87%D8%B0%D8%A8-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8Cs.jpg
دسته بندی :  خبرها

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا