» » سهم بخش خصوصی در تصمیم سازی ها افزایش یابد

سهم بخش خصوصی در تصمیم سازی ها افزایش یابد

تاریخ : 1397.12.08
نویسنده : روابط عمومی
نظرات : 0
بازدیدها : 339

حمیدرضا صالحی، دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی ایران و صنایع وابسته
سهم بخش خصوصی در تصمیم سازی ها افزایش یابد

 

1
حمید رضا صالحی

 


با توجه به جایگاهی که 139 نماینده در پارلمان بخش خصوصی دارد این امکان فراهم است که به نمایندگی از بخش خصوصی ظرفیت هایی را ایجاد کند که انتقال دهنده نظرات به ویژه مطالبه گری بخش خصوصی باشد. در همه کشورها این موضوع مرسوم است که اتاق بازرگانی و تشکل های بزرگ به نمایندگی از بخش خصوصی با دولت ارتباط برقرار می کنند تا تصمیمات دولت، ابلاغیه ها و مصوبه ها و آیین نامه هایی که دولت ابلاغ می کند به نوعی در تقابل با خواسته های بخش خصوصی نباشد.
در راستای عبور از اقتصاد دولتی و کاهش تصدی گری دولت ضروریست که دولت کوچک تر و بخش خصوصی بزرگ تر شود و سهم بخش خصوصی در اقتصاد ایران و در تصمیم سازی ها افزایش یابد؛ در نتیجه نقش اتاق ها بیشتر خواهد شد و باید به این موضوع اهمیت ویژه ای داده شود. به منظور افزایش ظرفیت سازی ها، ضروریست افرادی که در اتاق ها نگرش کلان ملی و همچنین نگرش کار گروهی دارند به نمایندگی از بخش خصوصی برای ارتباط با دولت مامور شوند. به صراحت می توان گفت که هر چه ضریب نفوذ بخش خصوصی در تصمیم سازی ها افزایش یابد، تحقق مطالبات و بهبود فضای کسب و کار و شکوفایی اقتصاد ملی نیز محقق خواهد شد.
تابلوسازی یکی از قدیمی ترین صنایع کشور است و با توجه به اینکه در داخل کشور توانایی ساخت تمام انوع تابلو وجود دارد، باید کمبودها و موانع برطرف شوند و از این بستر برای توسعه صنایع استفاده کرد به ویژه صنعت تابلوسازی که از صنایع زیر ساختی کشور است و باید به آن بها داده شود تا بتوان صادرات به خارج از مرزها و بازار هدف برای تولیدکنندگان آن فراهم شود و بتوان خدمات فنی و مهندسی را به کشورهای دیگر منتقل کرد.


http://electricalpanel.ir/uploads/%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD%DB%8Css.jpg
دسته بندی :  خبرها

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا