برگزاری جشن 20 سالگی انجمن

تاریخ : 1397.01.29
نویسنده : روابط عمومی
نظرات : 0
بازدیدها : 435

انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان تابلوهای برق ایران ۲۰ ساله شد

1
Caption

گزارشی از گردهمایی صنفی تابلوسازان برق

اعضای انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان تابلوهای برق ایران در نیروگاه طرشت گرد هم آمدند تا دیدار نوروزی 1397 را برپا نمایند. این انجمن در سال ۱۳۷۷ تاسیس شده و امسال به بیست سالگی خود می‌رسد. در این گردهمایی از لزوم توجه تابلوسازان به صادرات، به روز شدن صنعت تابلوسازی و استفاده از تکنولوژی‌های جدید و مدرن، توجه به فعالیت های جمعی و برنامه های جدید انجمن صحبت شد.

مهندس سید علی کهفی قانع رئیس هیات مدیره انجمن در این گردهمایی گفت: امسال انجمن چند برنامه جدید خواهد داشت. در یکی از این اقدامات، انجمن مجله ای به نام علم برتر را منتشر خواهد کرد که تصمیم داریم این مجله را روی گیشه‌ها هم بفرستیم و قرار است به مسائل مهم و صنفی انجمن و صنعت تابلو و حتی به مسائل و چالش‌های کلی صنعت برق هم بپردازیم. .

وی در ادامه گفت: ما در صحبت با مدیران دولتی می‌بینیم که می‌گویند امسال سال خوبی پیش بینی می‌شود ولی ما برعکس سال خوبی پیش بینی نمی‌کنیم و امیدوارم شرایط بیش از این برای بخش خصوصی سخت نشود.

مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه این گردهمایی گفت: ما در طول این چند سال در صنعت برق کار‌های بزرگی کرده ایم. در این چند ساله توانسته ایم ۵۰۰ مگاوات نیروگاه در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی و خارجی احداث کنیم و لذا موافق نیستم که بگوییم شرایط خوب نیست.

علی میرنژاد بیان داشت: بر اساس برآورد‌های انجام شده بازار صنعت برق بازار ۱۶ هزار میلیاردی است. حجم واردات ما ۱ میلیارد دلار است که ۴۰ درصد آن مواد اولیه است. در صنعت تولید تابلو برق سهم تولیدکنندگان ما بیش از ۷۰ درصد است.

وی اظهار داشت: دولت یک سری تسهیلات برای نوسازی و بازسازی صنایع مختلف درنظر گرفته است که تعدادی از شرکت‌های تابلوساز دارند از آن استفاده می‌نمایند. صنعت ما به نسل چهارم وارد شده است و باید در حوزه توسعه، پژوهش و تحقیق ورود پیدا کنیم. تابلوساز‌های ما باید به روز شوند و از تکنولوژی‌های جدید و مدرن در این صنعت استفاده شود.

علی میرنژاد توضیح داد: شرکت اشنایدر حاضر نبود در ابتدا به ایران بیاید، ولی با همکاری و مشارکت یکی از همین تابلوسازان داخلی این تعامل صورت گرفت و این شرکت به ایران آمده است و در حال ورود تکنولوژی‌ها و تجهیزات پیشرفته تری است.

وی تاکید کرد: در نسل تابلو‌های آینده و جدید به آی تی توجه می‌شود. تابلو‌ها باید به روز شوند و با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. باید نگاه به بازار صادرات در صنعت تابلو داشته باشیم. اعتقاد داریم باید در جهت پویایی صنعت برق تلاش کنیم. کمک کنیم که جهش بزرگی رخ دهد.

مهندس نجاتیان یکی از پیشکسوتان صنف در این گردهمایی بیان داشت: تشکیل انجمن برای حفظ حقوق جمعی و برای رفع مشکلات متعدد ایجاد شد. وقتی به وزارت صنایع آن موقع می‌رفتیم آن‌ها می‌گفتند حضور به  تنهایی صدا نداره و لذا چند نفر شدیم که انجمن را شکل دادیم تا بهتر بتوانیم مسائل خود را پیگیری کنیم. در ابتدا دفتر هم نداشتیم، ولی چون به فعالیت‌های جمعی اعتقاد داشتیم شروع کردیم و ادامه دادیم.

یکی دیگر از پیشکسوتان انجمن در ادامه گفت: همه مسائلی که آن روز‌ها داشتیم هنوز هم به نحو دیگری با آن دست به گریبان هستیم و انگار قرار نیست که حل شوند. ما همچنان درگیر همان مشکلات، البته به شکل درگیری هستیم. مثلا آن موقع به مسئولین دولتی می‌گفتیم اگه می‌خواهید برای ما تصمیمی گرفته شود خود ما هم باید در جریان باشیم، ولی هنوز هم خودشان تصمیم می‌گیرند و ما باید دو سال بدویم تا این تصمیمات غیرکارشناسی را اصلاح کنیم.

وی اظهار داشت: تمام صنعت تابلوسازی که الان در حد خوب داره جلو میره همه با سرمایه بخش خصوصی شکل گرفته و دولت ،کمک چندانی نکرده است. تابلوسازان جوان وارد این صنعت شده اند و با تمام مشکلات اقتصادی همه تلاش می‌کنند که این صنعت را پرتوان ادامه دهند.

 کاظم گرامی عضو دیگر  هیات مدیره انجمن صنفی در پایان گفت: انجمن به دنبال حضور در نمایشگاه‌ها بصورت پاویون برای اعضاست. در سال گذشته در هیات مدیره انجمن مصوب شد که حضور انجمن در نمایشگاه ها بصورت پاویون باشد. در نمایشگاه بین المللی صنعت برق1397 دنبال این هستیم با این شیوه حضور پیدا کنیم.

وی با اشاره به اهمیت کار جمعی بیان داشت: یکی از مهمترین مسائلی که باعث می شود انجمن‌ها موفق به گرفتن همه مطالبات و خواسته‌های خود نشوند، عدم مشارکت بالای اعضای آنهاست. امسال امیدوارم سال مشارکت همه اعضاء باشد و همه نسبت به امور صنفی خود حساس شده و در بحث‌ها و تصمیم گیری هامشارکت نمایند.
گردهمای نوروزی انجمن تابلوهای برق ایران با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از اعضاء و خانواده‌های آنها در محل نیروگاه طرشت تهران برگزار گردید. فضای صمیمی و شاد این گردهمایی صنفی در حوزه برق از ویژگی‌های متمایز این گردهمایی بود و تلاش شده بود تا با تدارک برنامه‌های جالب ، شبی به یاد ماندنی برای شرکت کنندگان فراهم گردد.

از دیگر حاشیه‌های جالب این گردهمایی، رونمایی از کیک بیست سالگی انجمن بود. در این مراسم از بزرگان این صنعت یاد شد و با حضور تعدادی از اعضای هیات مدیره فعلی ، تعدادی از پیشکسوتان و اعضای اولین دوره هیات مدیره انجمن کیک بیست سالگی انجمن بریده شد. در انتها نیز همه شرکت کنندگان در ضیافت شام ترتیب داده شده شرکت کردند.

 

 


http://electricalpanel.ir/uploads/290197.jpg
دسته بندی :  خبرها / فعالیت ها

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا